Ceník OPG a CBCT

    Pokud jde o snímky OPG, pak pro pojištěné pacienty je v naprosté většině případů snímek zdarma - tj. je hrazen ze zdravotního pojištění. Přesně řečeno, každý pojištěněc má u většiny lékařů - stomatologů nárok na jeden snímek OPG "zdarma" jednou za 2 roky.

    Pokud pacient není pojištený a nebo je nutné snímek zhotovit dříve, než uplyne lhůta 2 let od posledního OPG, pak musí pacient snímek zaplatit (viz ceník níže) a to podle dohody se svým lékařem buď v ordinaci  a nebo v hotovosti na našem pracovišti.

    Pro úplnost je třeba uvést, že stomatologové - specialisté (např. stomatochirurgové) mohou v případě potřeby indikovat zhotovení snímku OPG hrazeného pojišťovnou bez časového omezení 2 let.

 OPG Cena
pojištěný pacient 275,-
nepojištěný pacient 800,-

 

    V případě snímků CBCT je situace jiná - CBCT snímky v současné době nejsou ze zdravotního pojištění hrazeny.  To znamená, že pacient si je vždy musí zaplatit a to po dohodě se svým ošetřujícím lékařem buď u něj v ordinaci (cena za snímek ale už může být zahrnuta v celkové ceně za větší protetickou, implantologickou nebo chirurgickou práci)  a nebo v hotovosti na našem pracovišti - viz ceník níže :

FOV (cm x cm)

Cena (Kč)

CBCT - doporučené využití
5 x 5 450,- 1 až 3 zuby, enddodncie, implantáty, zlomeniny
8 x 5  11 x 5 650,-

jedna čelist, implantologie, chirurgie, potřeba vidět celý oblouk

8 x 8 890,- obě čelisti, implantologie, větší úrazy, potřeba vidět ova oblouky

11 x 8

1890,- obě čelisti, implantologie, potřeba vidět ova oblouky vč. TMJ