Pro pacienty

 

    Zhotovení panoramatického nebo 3D snímku na RTG pracovišti MIRADENT si pro Vás může vyžádat kterýkoliv lékař stomatolog. Podmínkou zhotovení snímku je, aby jste s sebou měli  žádanku s razítkem a podpisem lékaře - viz Źádanky

 

    Na osnímkování se nemusíte předem objednávat. Můžete se dostavit kdykoliv během provozní doby, ale odpoledne alespoň 10 minut před koncem pracovní doby. Po příchodu k pracovišti zazvoňte na zvoneček u dveří č. 309 a vyčkejte pokynů obsluhy. V případě, že se právě snímkuje, může se pracovník RTG ozvat až po chvilce.

 

    Důležité !  Aby byl snímek kvalitní, nesmíte mít na hlavě a na krku kovové předměty. Proto je nutné sundat si např. náušnice, řetízky kolem krku a také piercing (pokud je to technicky možné). A prosíme Vás, aby jste to udělali předem, aby jste např. při problémech se sundaváním náušnic zbytečně neprodlužovali proces snímkování a "nezdržovali" tak další pacienty. Děkujeme !

 

    Vlastní osnímkování trvá v případě snímku OPG asi 5 až 10 minut, v případě 3D snímků spíše 10 až 15 minut. Většinou jdete ihned na řadu. Pokud se však sejde několik pacientů najednou, pak je třeba chvilku počkat.

 

    Digitální snímek většinou ihned po osnímkování posíláme lékaři emailem. Případně si vytištěný snímek nebo CD s nahraným snímkem odnesete s sebou. V domluvených případech ho Vašemu lékaři sami dovezeme.