Pro lékaře

 

    Pracoviště RTG MIRADENT Med disponuje  od října 2014 novým digitálním CBCT rentgenovým přístrojem od firmy NewTom typu Giano. 

    Jde o zařízení  pořizující snímky v digitální podobě a ty jsou  primárně určené pro prohlížení a další zpracování na počítači. Teprve tato kombinace, tj. digitální snímek + vhodný vyhodnocovací program na počítači, umožní vytěžit ze snímku maximum.

    Pokud některé ordinace nejsou na toto řešení prozatím stále připraveny, pak poskytujeme OPG-snímky v tištěné podobě na papíru. Podle našich vlastních  zkušeností je kvalita těchto tištěných snímků celkem slušná, nicméně je pravdou, že kvality výstupu na RTG film není tiskem možné za přijatelných nákladů dosáhnout. Je to samozřejmě o tom, že digitální výstupy jsou určeny pro prohlížení a další zpracování na počítačích a vystup na tiskárnu je pouze "nouzové" řešení.

    Pokud si chcete prohlížet snímky OPG na svém PC, v zásadě můžete použít nějaký prohlížeč obrázků (takový je např. součástí Windows) a nebo speciální program určený  k prohlížení stomatologických RTG snímků. Ten je součástí každého digitálního intraorálního RTG.

    V případě 3D snímků je situace  zcela jednoznačná.  3D snímky lze prohlížet pouze pomocí speciálního prohlížeče, který je společně s daty nahrán na námi zaslaném CD.

    Jak objednat zhotovení snímku ?  Podmínkou zhotovení snímku je, aby měl pacient s sebou  „žádanku“ s razítkem a podpisem lékaře. V zásadě lze použít jakýkoliv takovýto tiskopis, ale doporučujeme naše vlastní Źádanky. A to proto, že obsahují údaje pro pacienty o provozní době pracoviště a situační plánek polikliniky. Žádanky si  lze kdykoliv zdarma vyžádat na našem pracovišti – tel 353 449 516.